Bakalie na Święta Bożego Narodzenia

Bakalie na Święta Bożego Narodzenia

Bakalie w tradycji świątecznej i przepisach potraw

Święta Bożego Narodzenia to czas wspólnych spotkań. Pomimo że większość osób utożsamia je z obdarowywaniem się prezentami oraz śpiewaniem kolęd, to jednak nieodłączną ich częścią są domowe wypieki. Smaczne ciasta są ważnym elementem na każdym wigilijnym stole, który dopełnia magię świąt i sprawia, że są one jeszcze bardziej rodzinne i wyjątkowe.

Warto jednak pamiętać, że ich pieczenie wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem, a dobór odpowiednich składników ma tutaj kluczowe znaczenie. Aby ciasta wyróżniały się licznymi walorami smakowymi, warto dodać do nich smaczne bakalie oraz aromatyczne dodatki.

Jak zatem wybrać najlepsze bakalie na święta? W naszym artykule podpowiemy, które bakalie warto dodać do sernika, a które sprawdzą się w innych ciastach takich jak sernik  czy makowiec.
Bakalie do keksu

Bakalie do keksu

Keks to jedno z najpopularniejszych ciast na wigilię. Jego nieodłącznym elementem są bakalie, dzięki którym ma on niepowtarzalny i wyjątkowy smak. Wiele osób jednak zastanawia się jakie bakalie do keksu są najlepszym wyborem. W keksie szczególnie dobrze sprawdzają się rodzynki, owoce kandyzowane oraz żurawina. Bakalie do keksu są jednak tak ważnym elementem tego ciasta, że warto zadbać o to, by było ich naprawdę wiele. Dodanie do keksu daktyli, migdałów, a nawet moreli, to idealny pomysł na wzbogacenie smaku tego ciasta.

Warto jednak pamiętać, iż przed pieczeniem keksu, należy odpowiednio przygotować bakalie. Jeżeli tego nie zrobimy, ciasto może odbiegać od założonego smaku, a nawet wyglądu. Wiele osób zastanawia się, jak przygotować bakalie do keksu? W rzeczywistości jest to bardzo proste. Bakalie należy bowiem namoczyć w gorącej wodzie albo w alkoholu. Dzięki temu dodatki do ciasta nie spadną na jego dno. Należy również pamiętać o tym, by bakalie pokroić na mniejsze kawałki. Dzięki temu keks nabierze wyjątkowego smaku i zachwyci wszystkich gości swoimi licznymi zaletami.

Bakalie do piernika

Pomimo że w pierniku bakalie nie odgrywają tak dużej roli, jak w przypadku keksu, to i tak pozytywnie wpływają na jego walory smakowe. Więc zatem jakie bakalie do piernika wybrać? Najlepsze bakalie do piernika to przede wszystkim wszelkiego rodzaju orzechy. Dobrym pomysłem jest dodanie nie tylko orzechów laskowych, ale także migdałów. Aby piernik miał słodszy smak, warto również dodać do niego kandyzowaną skórkę pomarańczową.

W pierniku świetnie sprawdzą się także suszone owoce takie jak morele albo śliwki. Dzięki zastosowaniu bakali piernik nabiera wyjątkowego smaku i staje się jeszcze smaczniejszy niż wcześniej. Piernik jest absolutnie ważnym elementem na każdym wigilijnym stole, dlatego warto zadbać o to, aby był on postrzegany jako wyjątkowe ciasto bożonarodzeniowe z bakaliami.

Bakalie do sernika

Umieszczanie bakalii w sernikach od zarania dziejów budzi sporo kontrowersji. Wynika to z faktu, że spora część społeczeństwa woli sernik w swojej naturalnej formie bez dodatków. Nie oznacza to jednak, że bakalie do sernika są nietrafionym pomysłem. Ich dodanie zależy od indywidualnych preferencji danej osoby i jeżeli ktoś jest fanem bakalii, to z pewnością chętnie umieści je w swoim wigilijnym serniku. Zatem, jakie bakalie do sernika dodać?

Do tego ciasta najlepiej pasują przede wszystkim rodzynki. Oczywiście należy pamiętać, aby zachować odpowiednie proporcje i nie dodać ich w nadmiernej ilości. Jako subtelny dodatek spisują się one bardzo dobrze i wzbogacają smak samego ciasta. Sporo osób dodaje do sernika również skórkę pomarańczową. Dzięki niej ciasto staje się bardziej wyraziste i nabiera słodszego smaku.

Dodawanie owoców do sernika jest niezwykle częstą metodą i dlatego wiele osób decyduje się na umieszczenie w swoim cieście także moreli. Podobnie jak w przypadku skórki pomarańczowej, wpływają one na dodatkowe uatrakcyjnienie smaku ciasta.

Bakalie do makowca

Makowiec to jedno z najbardziej uniwersalnych ciast, toteż można w nim umieścić liczne bakalie. Warto przy tym pamiętać, iż do makowca szczególnie dobrze pasują także luksusowe alkohole. Dlatego też bakalie do makowca, można wcześniej namoczyć  np. w rumie. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem prestiżowych alkoholi, to należy pamiętać, że świetnie łączą się z nimi rodzynki. Dlatego właśnie rodzynki w rumie są fantastycznym wyborem do podkreślenia smaku makowca.

Do ciasta tego można oczywiście dodać również inne bakalie. Dobrym wyborem jest, chociażby kandyzowana skórka pomarańczowa bądź niewielkie figi. Do makowca pasują także orzechy. Szczególnie ciekawych walorów smakowych mogą dodać orzechy włoskie oraz laskowe. Bakalie do makowca sprawiają, że nabiera on wyjątkowego i charakterystycznego smaku, dzięki czemu jest idealnym dodatkiem do obfitej wigilijnej wieczerzy.
Bakalie do makowca

Bakalie do ciast wigilijnych — o czym trzeba pamiętać?

Ciasta to nieodłączny element każdej wigilii, jednak bez bakalii nie są one w stanie zaprezentować swoich pełnych walorów smakowych. Jeżeli zależy nam na tym, by wypieki miały niepowtarzalny i absolutnie wyjątkowy smak, warto dodać do nich, odpowiednie dodatki. Dlatego tak istotne jest, jakie bakalie na święta zostaną zakupione i dołożone do wypieków.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, że nie wszystkie rodzaje bakalii pasują do każdego z ciast. O ile rodzynki bądź orzechy są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się niemal w każdym wypieku, o tyle dodatki takie jak skórka pomarańczowa czy owoce kandyzowane trzeba dobierać w rozsądny sposób.

Bakalie do ciast wigilijnych powinny być dodawane tak, aby były jego zwieńczeniem. Kiedy bowiem dodamy ich zbyt wiele, to mogą skupić na sobie całą uwagę i przyćmić naturalny smak ciasta. Bakalie do ciast dodawane w zrównoważonych i proporcjonalnych ilościach są jednak prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dzięki ich wykorzystaniu ciasta na stole wigilijnym staną się jeszcze smaczniejsze, a wieczerza zapewni więcej niezapomnianych doznań.

Bakalie na święta — Gdzie kupić bakalie do ciast świątecznych?

Zakup bakalii na święta wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Na półkach sklepowych nierzadko brakuje wymarzonych produktów, w efekcie czego upieczenie pysznego ciasta może być trudnym zadaniem. Jeżeli zależy nam na sporym wyborze i szybkim zakupie, to doskonałym pomysłem jest skorzystanie z usług naszego sklepu internetowego z bakaliami. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba wychodzić z domu, aby upiec wspaniałe świąteczne ciasto z bakaliami.

Bakalie na święta znajdujące się w ofercie naszego sklepu internetowego pochodzą ze sprawdzonych i renomowanych źródeł, dzięki czemu ich wybór to świetna decyzja.